پنجشنبه, ۲۷ مهر ۱۳۹۶
»   فرهنگی  »   انعکاس خبر گردهمایی زرتشتیان در پیرسبز در رسانه ها
1,479 بازدید
۲۸ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۴۰
انعکاس خبر گردهمایی زرتشتیان در پیرسبز در رسانه ها

انعکاس خبر گردهمایی زرتشتیان در پیرسبز در رسانه ها

ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران، روز آدینه ۲۶ خرداد ماه یک خیر و یک گزارش تصویری از گردهمایی زرتشتیان در پیرسبز را منتشر نمود.

این دو خبر توسط رسانه های دیگر کشور از جمله خبرآنلاین، نامه نیوز و…. همچنین کانالهای تلگرامی از جمله کانال تلگرام روزنامه ایران بازنشر شد.

در گزارش تصویری که ایسنا منتشر نمود و آن را می توانید از اینجا ببینید، عکسهای مهربان افسرکشمیری، عکاس زرتشتی از زیارت همکیشان در پیرسبز منتشر شده است. همچنین متن خبر ایسنا که در اینجا می توانید آن را بخوانید، بدین ترتیب است:

گردهمایی بزرگ زرتشتیان پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه در زیارتگاه پیرسبز (چک چک) برگزار شد.

به گزارش ایسنا، زرتشتیان همه ساله در روزهای ۲۴ تا ٢۶ خرداد از شهرهای مختلف کشور و بعضا کشورهای دیگر در محل این زیارتگاه که در ۴۳ کیلومتری شرق اردکان در استان یزد واقع شده، گرد هم می آیند.

در این مراسم که آیینی اجتماعی-مذهبی است، زرتشتیان ابتدا در محل زیارتگاه با روشن کردن شمع و عود و آتش به پرستش پروردگار یکتا و بی همتا می‌پردازند و سپس در جمع‌های چند نفره در فضای باز این زیارتگاه با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو می‌کنند.

زنان و مردان زرتشتی طبق سنت خود در هنگام ورود به محل زیارتگاه پوششی بر سر قرار می‌دهند و نذوراتی از انواع شیرینی و خوراکی را در میان هم کیشان خود پخش می‌کنند.

همچنین خیله (اتاق) هایی در محل زیارتگاه برای اقامت زائرین پیش بینی شده است.
«چک چک» یا زیارتگاه پیرسبز در روزهای دیگر سال همواره میزبان جمعی از گردشگران ایرانی و خارجی است اما در روزهای برگزاری این مراسم این مکان اختصاصا به زرتشتیان اختصاص دارد.

مطالب مرتبط با برچسب

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها