پنجشنبه, ۲۷ مهر ۱۳۹۶
»   نماینده زرتشتیان  »   آب دهی دوباره قنات قصر فیروزه
835 بازدید
۲۷ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۲۲:۵۸
آب دهی دوباره قنات قصر فیروزه

آب دهی دوباره قنات قصر فیروزه

با پیگیریهای نماینده ایرانیان زرتشتی و همراهی انجمن زرتشتیان تهران، قنات آرامگاه قصر فیروزه به بهره برداری مجدد رسید.

در حالی که قنات قصر فیروزه تنها منبع تامین آب آرامگاه زرتشتیان استان تهران است. این قنات در چند سال اخیر نیازمند بازسازی و تعمیرات بود اما انجمن زرتشتیان تهران نتوانسته بود مجوزهای لازم را بدین منظور کسب کند.
در نهایت با پیگیریهای دکتر اسفندیار اختیاری، موافقتهای لازم بدین منظور از سپاه اخذ شد.
با اخذ این مجوز انجمن زرتشتیان تهران با همت کورش فلامرزیان مسیر قنات را که از چند پادگان عبور می کند، تعمیر و بازسازی کرد.
انجمن زرتشتیان تهران، بودجه ای ۲۰ میلیون تومانی را برای بازسازی قنات در نظر گرفت و کار را آغاز کرد، و کمتر از ۱۵ روز قنات به آب دهی رسیده است.
در همین راستا انجمن زرتشتیان تهران از همکیشان دعوت کرده با دهش خود برای حفظ و عمران آرامگاه قصر فیروزه همکاری کنند و شماره حساب ۰۲۰۱۰۱۴۷۳۲۰۰۸ بانک پارسیان شعبه حافظ (کد ۱۰۳۹) به نام انجمن زرتشتیان تهران و کارت متصل به این حساب به شماره ۶۲۲۱۰۶۱۲۰۷۹۹۱۸۸۸ و شماره شبا IR 940540103981021014732008 اعلام شده است که تنها مختص به هزینه های مربوط به آب، آبادانی و سایر امور مربوط به آرامگاه قصرفیروزه است.

برساد- رشید شهرت

مطالب مرتبط با برچسب

گزارش تصویری از آیین درگذشت اشوزرتشت در تهران(۲)
زرتشتیان تهران، پنجم دی ماه، در آرامگاه قصر فیروزه گرد هم آمدند و آیین درگذشت اشوزرتشت را برگزار نمودند. این مراسم به همت همکیشان و انجمن زرتشتیان تهران برگزار شد:
گزارش تصویری از آیین درگذشت اشوزرتشت در تهران(۱)
انجمن زرتشتیان تهران، آیین درگذشت اشوزرتشت را در تالار ایرج و آرامگاه قصر فیروه برگزار نمود. آیین آفرینگان خوانی با اوستاخوانی موبدان صبح روز یکشنبه پنجم دی ماه در تالار ایرج برپا شد و در ادامه در آرامگاه قصر فیروزه تهران ادامه یافت. 

یک دیدگاه برای آب دهی دوباره قنات قصر فیروزه

  1. گیتی
    +1

    خدا خیر بده اولا به دکتر اختیاری .وبعد انجمن

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها