چهارشنبه, ۲۶ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، انتخابات انجمن اولیا و مربیان دبستان دخترانه مارکار برگزار شد در 5 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن ها, کانون دانشجویان زرتشتی, مانتره, مراسم ها  »   تغییر و تحول در بخش اوستاخوانی مانتره
700 بازدید
۱۱ خرداد ۱۳۹۶ , ساعت ۰:۰۲
تغییر و تحول در بخش اوستاخوانی مانتره

تغییر و تحول در بخش اوستاخوانی مانتره

کانون دانشجویان زرتشتی فراخوان بخش اوستاخوانی بیست و چهارمین همایش اوستاخوانی و گاتاشناسی مانتره را منتشر نمود.

در این فراخوان رده های مختلف اوستاخوانی، مرحله مقدماتی مانتره، شرایط شرکت در هر کدام از رده های اوستاخوانی و توضیحات دیگری در مورد این بخش مانتره ۲۴ آمده است.

می توانید متن کامل فراخوان اوستاخوانی را در اینجا دانلود کنید.

 

همچنین در ادامه مطلب می توانید نکته های مهم فراخوان امسال را بخوانید:

 

بخش اوستاخوانی مانتره ۲۴ در رده های اهنودگات، اشتود-سپنتمدگات، کل گاتا، ازبرخوانی ۱۳ تا ۱۸ سال، ازبرخوانی بالای ۱۸ سال، ازبرخوانی گروهی برگزار می شود.

 

بدین ترتیب بخش اهنودگات زیر ۱۴ سال و ازبرخوانی زیر ۱۴ سال از مانتره حذف شدند، همچنین رده های ازبرخوانی انفرادی به دو بخش ازبرخوانی ۱۳ تا ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال تقسیم شده اند.

 

کانون دانشجویان زرتشتی امسال نیز بخش مانترک را برای شرکت کنندگان ۱۰ تا ۱۳ سال برگزار می کند و توصیه می کند که با توجه به رقابت و اضطراب بخش اوستاخوانی که موجب کاهش اعتماد به نفس می شود، شرکت کنندگان این رده سنی در بخش اوستاخوانی شرکت نکنند.

 

البته کانون تاکید کرده است که مانع حضور کودکان ۱۰ تا ۱۳ سال در بخش اوستاخوانی نمی شود و این امکان برایشان وجود دارد. البته نخست باید در بخش مانترک ثبت نام کنند.

 

نونهالان زیر ۱۰ سال می توانند در رده ازبرخوانی زیر ۱۰ سال که در مرحله مقدماتی مانتره برگزار می شود شرکت کنند. همچنین کانون در حال برنامه ریزی است که تدبیری برای حضور این شرکت کنندگان در مرحله پایانی نیز بیندیشد.

 

مرحله مقدماتی مانتره ۲۴ روزهای ۱۷ تا ۲۰ امرداد در یزد، تهران، شیراز و کرمان برگزار می شود، در همین راستا شهرهای زرتشتی نشین با توجه به تعداد شرکت کنندگان بخش اوستاخوانی و امتیازهای کسب شده در سال گذشته به ۴ گروه تقسیم شده اند.

 

گروه اول شهر یزد، گروه دوم شهرهای تهران، کرج و اصفهان، گروه سوم شهر شیراز، گروه چهارم کرمان و اهواز

 

شرکت کنندگان کرجی و اصفهانی در تهران و شرکت کنندگان اهوازی در کرمان مرحله مقدماتی را پشت سر می گذارند و کانون برای رفت و آمد این شرکت کنندگان تدابیری می اندیشد.

 

در رده ازبرخوانی ۱۳ تا ۱۸ سال، شماره ی بند به همراه ترجمه روان در اختیار شرکت کننده قرار می گیرد اما در رده بالای ۱۸ سال، شرکت کنندگان تنها باید از روی ترجمه روان، بند مورد نظر را به خاطر بیاورند و آن را از بر بخوانند.

 

در رده های ازبرخوانی انفرادی، شرکت کنندگان بر اساس سابقه شان در سالهای گذشته گروه بندی می شوند و با توجه به اینکه در چه گروهی قرار دارند بندهای خاصی از گاتها را باید از برکنند. البته این گروه بندی تاثیری در داوری نخواهد داشت.

 

در بخش ازبرخوانی گروهی، هر گروه می تواند ۳ یا ۴ عضو داشته باشد و هر کدام از اعضا باید حداقل یکبار در مسابقه شرکت نمایند.

 

شرکت کنندگان بخش از برخوانی گروهی باید روی معنی و مفهوم هر بند نیز تسلط کافی داشته باشند.

 

نام نویسی بخش اوستاخوانی روزهای اول تا ششم تیر ماه و از طریق سایت مانتره خواهد بود.

 

اردوی همایش مانتره از سه شنبه هفتم تا شنبه ۱۱ شهریور ماه برگزار می شود.

مطالب مرتبط با برچسب

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها