دوشنبه, ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
آخرین خبر با عنوان ، گزارش تصویری از زیارتگاه ستی پیر در روز اشتاد ایزد و خورداد ماه در 23 ساعت قبل منتشر شده است .
»   فرهنگی  »   نقالي بانو موبديار زرتشتي در جشن نکوداشت هنرمندان فردوسی شناس
1,976 بازدید
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۰۰
نقالی بانو موبدیار زرتشتی در جشن نکوداشت هنرمندان فردوسی شناس

نقالی بانو موبدیار زرتشتی در جشن نکوداشت هنرمندان فردوسی شناس

آیین گشایش دوازدهمین بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی با باشندگی اساتید و هنرمندان فردوسی شناس، مسئولان بنیاد فردوسی و جمعی از فرهنگ دوستداران، پسین ۲۰ اردیبهشت ماه ۹۶ در فرهنگسرای ارسباران، برگزار شد.

این آیین که با جشن نکوداشت از هنرمندان فردوسی شناس همراه بود، از استاد پری صابری(کارگردان تئاتر)، استاد منصور وفایی(نقاش قهوه خانه ای)، استاد اسفندیار ایمان زاده(تندیس ساز) و دکتر محسن سلیمانی(گرافیست و طراح نشان بنیاد فردوسی) با لوح و نشان، تقدیر و سپاسگزاری شد.

بانو پریا ماوندی؛ نخستین نقال و شاهنامه خوان زرتشتی با همراهی کوبه نوازان زرتشتی؛ شاهین دولت زاده، بابک جمشیدی، فیروزه و فرناز فروغیان، به نقالی و شاهنامه خوانی داستان گردآفرید در این آیین بزرگداشت، پرداخت.

منصور وفایی(هیئت امنای بنیاد فردوسی)، محسن سلیمانی(رییس فرهنگسرای ارسباران)، سیما چعبی ویسی‌نژاد(رییس مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر تهران) و یاسر موحدفرد(دبیرکل بنیاد فردوسی) از سخنرانان آیین گشایش دوازدهمین بزرگداشت فردوسی بودند.

رونمایی از تندیس و سردیس های استوره های شاهنامه فردوسی ساخته شده توسط گروه فرهنگی هنری یادمان و رونمایی از کتاب پیشینه هنر موسیقی در تمدن ایرانی به نگارش یاسر موحدفر با ویرایش دکتر قدمعلی سرامی، از بخش های جنبی این آیین بود.

همچنین در بخش نخست این آیین بزرگداشت، موبدیار پریا ماوندی سروده ی«ای وطن» بانو توران بهرامی(چکامه سرای زرتشتی) را با همنوازی نی، برای باشندگان اجرا نمود.

0-Paria 1-Paria 2-Paria 3-Paria 4-Paria 5-Paria

6-Paria

پریا ماوندی در کنار خانمها پری صابری و مریم معترف

مطالب مرتبط با برچسب

نقالی پریا ماوندی در شهر کتاب
موبدیار پریا ماوندی به مناسبت روز بزرگداشت فردوشی، در شهر کتاب مرکزی به شاهنامه خوانی پرداخت.
تصاویری از جشن بزرگداشت فردوسی و نقالی نونهالان و نوجوانان زرتشتی
همایش پاسداشت زبان فارسی و بزرگذاشت حکیم ابوالقاسم فردوسی با نقاشی گروه شاهنامه خوانی و نقالی نونهالان و نوجوانان زرتشتیان ایران انجام شد.
باشندگی پریا ماوندی و نوجوانان نقال زرتشتی در رادیو فرهنگ
موبدیار پریا ماوندی و مانترا خسرویانی مهمان برنامه رادیویی «اسطوره های ایرانی» در رادیو فرهنگ بودند.
درخش نقالان کودک و نوجوان زرتشتی
موبدیار پریا ماوندی، سرپرست و استاد گروه شاهنامه خوانی و نقالی نونهالان و نوجوانان زرتشتیان ایران، از درخشش تنی چند از نقالان زرتشتی در مسابقات آموزشگاه ها خبر داد.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها