شنبه, ۰۴ آذر ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، گزارش تصویری از جشن آذرگان در کرمان در 2 دقیقه قبل منتشر شده است .
»   نماینده زرتشتیان  »   همراهي رييس مجلس با نماينده ايرانيان زرتشتي برای ورود پیروان ادیان الهی به شورای شهر
1,062 بازدید
۳۰ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۴۴
همراهی رییس مجلس با نماینده ایرانیان زرتشتی برای ورود پیروان ادیان الهی به شورای شهر

همراهی رییس مجلس با نماینده ایرانیان زرتشتی برای ورود پیروان ادیان الهی به شورای شهر

به دنبال ارسال نامه نماینده ایرانیان زرتشتی به رئیس مجلس مبنی بر غیرقانونی بودن جلوگیری از ورود پیروان ادیان الهی به شوراهای شهر و روستا، دکتر علی لاریجانی به هیات نظارت بر انتخابات شورای های شهر و روستا دستور داد تا مطابق قانون اقدام نمایند.

با این دستور، تبصره ۱ ماده ۲۶ از “قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱۳۷۵” پا برجا خواهند ماند و پیروان ادیان الهی می توانند در انتخابات شوراهای شهر و روستا شرکت کنند.

پیش از این، در نامه ای به تاریخ ۲۶ فروردین ماه، شورای محترم نگهبان ورود پیروان ادیان الهی به شوراهای شهر و روستا را غیر شرعی اعلام کرده بود. به دنبال آن دکتر اسفندیار اختیاری با ارسال نامه ای برای رئیس مجلس از وی درخواست کرد که هیات نظارت بر انتخابات شوراها بر اساس قانون عمل کنند.

نماینده ایرانیان زرتشتی همچنین در نامه مذکور، ضمن اخطار قانون اساسی تاکید کرد که چگونه شورای محترم نگهبان بدون طی کردن مراحل مشخص در قانون اساسی راسا برای لغو بخشی از این قانون اقدام کرده است و از طریق ارائه لایحه یا طرح به مجلس عمل نکرده است؟ آن هم قانونی که ۲۰ سال از اجرایی شدن آن می گذرد. همچنین اجرایی شدن این نامه را مخالف عدالت و برابری تصریح شده در اصل سوم قانون اساسی دانسته بود.

بدین ترتیب دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس به هیات نظارت دستور داده تا  قانونی عمل  کند و بر این اساس نماینده زرتشتیان نیز رایزنی هایی با هیات نظارت مرکزی و روسای هیات نظارت بر انتخابات استانها انجام داده است و در نتیجه کلیه مواد “قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱۳۷۵” پابرجا بوده و پیروان ادیان الهی می توانند در انتخابات شوراهای شهر و روستا شرکت کنند.

مطالب مرتبط با برچسب

همراهی نمایندگان استان یزد با نماینده زرتشتیان برای حل مشکل سپنتا نیکنام
نمایندگان استان یزد از همراهی با نماینده زرتشتیان در مجلس و پیگیری رفع حکم تعلیق سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یزد خبر دادند و تاکید کردند که تا احقاق حق و نتیجه مطلوب تلاش خواهند کرد.
سخنرانی نماینده زرتشتیان و وزیر آموزش و پرورش در افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای ایران
دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان در مجلس و سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاحیه چهارمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای سخنرانی کردند.
سخنرانی نماینده زرتشتیان و وزیر آموزش و پرورش در افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای ایران
نماینده ایرانیان زرتشتی در ‍‍پاسخ به سخنان رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که تا تاریخ تاریخ هست، خلیج همیشه فارس پابرحا خواهد ماند.
گزارشی از سمینار شرکتهای دانش بنیان در نخستین پارک علم و فناوری خصوصی کشور
سیمنار شرکت های دانش بنیان، کارکردها و حمایت ها با حضور رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس و رئیس امور شرکتها و موسسات دانش بنیان در نخستین پارک علم و فناوری خصوصی کشور برگزار شد.

یک دیدگاه برای همراهی رییس مجلس با نماینده ایرانیان زرتشتی برای ورود پیروان ادیان الهی به شورای شهر

  1. فرامرزپوررستمی
    +3

    آفرین به دکتر اختیاری که از یک کار غیرقانونی پیشگیری کرد. سرعت عملش در این کار ستودنی است.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها