شنبه, ۰۴ آذر ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، سخنرانی در کلاسهای دینی کرج در 7 دقیقه قبل منتشر شده است .
»   انجمن ها, کانون دانشجویان زرتشتی, مانتره, مراسم ها  »   پیش فراخوان بخش گاتاشناسی مانتره 24 منتشر شد
422 بازدید
۲۴ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۰:۴۰
پیش فراخوان بخش گاتاشناسی مانتره ۲۴ منتشر شد

پیش فراخوان بخش گاتاشناسی مانتره ۲۴ منتشر شد

کانون دانشجویان زرتشتی پیش فراخوان بخش گاتاشناسی بیست و چهارمین همایش اوستاخوانی و گاتاشناسی مانتره را منتشر کرد

در این پیش فراخوان می خوانیم که امسال نیز بخش گاتاشناسی در بردارنده دو رده اصلی و جنبی است. هر کدام از این دو رده نیز به بالای ۱۸ سال و ۱۳ تا ۱۸ سال تقسیم می شوند.

نوشتارهای بخش اصلی به پژوهش و بررسی گاهان می پردازند و موضوع نوشتارهای بخش جنبی نیز مواردی همچون دین، فرهنگ، تمدن ایران، جامعه زرتشتی، آداب و آیینها می باشد.

شرکت کنندگان در بخش گاتاشناسی تا هشتم اردیبهشت ماه فرصت دارند که طرح اولیه یا پروپوزال خود را برای کانون دانشجویان زرتشتی ارسال نمایند و نیازی به ثبت نام جداگانه در این بخش نیست. طرح اولیه توسط داوران بررسی می شود و در صورت لزوم تغییراتی در آن ایجاد می شود، همچنین یک استادراهنما برای شرکت کنندگان ۱۳ تا ۱۸ سال در نظر گرفته می شود.

آخرین زمان ارسال نوشتارهای بخش گاتاشناسی نیز ۳۱ خرداد است.

متن کامل پیش فراخوان بدین ترتیب است:

 

 

پیش فراخوان بخش گاتاشناسی بیست و چهارمین همایش اوستاخوانی و گاتاشناسی مانتره

کانون دانشجویان زرتشتی بر آن است تا امسال بیست و چهارمین همایش اوستاخوانی و گاتاشناسی مانتره را در شهریورماه ۱۳۹۶ در تهران با آرمان گسترش پیام اشوزرتشت، هماندیشی کلامهای اندیشه برانگیز گاهانی و گسترش نوای دلنشین گاهان در میان جامعه زرتشتی برگزارکند. این پیش فراخوان مربوط به بخش گاتاشناسی بیست و چهارمین همایش مانتره بوده، که دربردارنده دو بخش نوشتارهای اصلی و نوشتارهای جنبی است.

 

نوشتارهای بخش اصلی:

به نوشتارهایی گفته میشود که نویسنده، نوشتار خود را با پژوهش و بررسی گاهان گردآورده باشد. این بخش در دو رده بالای ۱۸ سال (متولدین پیش از ۱ مهر ماه ۱۳۷۸ ) و ۱۳ تا ۱۸ سال (متولدین از ۱ مهر ماه ۱۳۷۸ تا ۳۱ شهریورماه ۱۳۸۳ ) برگزار می گردد.

در راستای یاری رساندن به پژوهشگران در انتخاب موضوع، موضوعهایی به شرح زیر پیشنهاد شدهاست. گفتنی است شرکت کنندگان می توانند از موضوعهای دیگر مرتبط با گاهان نیز برای این بخش استفاده نمایند.

 • همازوری در گاهان
 • شهریاری در گاهان
 • اشه و راستی
 • هوزنتوش ، مراتب دانش در گاهان
 • راههای رسیدن به اخلاق انسانی
 • اندیشههای اشوزرتشت و آخرین دانش روز

نوشتارهای بخش جنبی:

نوشتارهای دربردارنده موضوعهای غیرگاهانی (دین، فرهنگ، تمدن ایران، جامعه زرتشتی، آداب و آیینها و…) در این بخش شرکت می نمایند این بخش در دو رده بالای ۱۸ سال (متولدین پیش از ۱ مهر ماه ۱۳۷۸ )و ۱۳ تا ۱۸ سال (متولدین از ۱ مهر ماه ۱۳۷۸ تا ۳۱ شهریورماه ۱۳۸۳ ) برگزار میگردد. در این بخش نیز موضوعهایی به شرح زیر پیشنهاد شده است. گفتنی است شرکت کنندگان میتوانند از دیگر موضوعهای مرتبط نیز برای این بخش استفاده نمایند.

 • تاثیر قدرت بر پایداری جامعه زرتشتی
 • لزوم پویایی و نوآوری در سنتها
 • مشکل کاهش جمعیت زرتشتیان ایران (پراکندگی زرتشتیان جهان و مهاجرت)
 • سرگذشت زرتشتیان
 • اسطوره و ادیان ایران باستان
 • همازوری در جامعه
 • دین زرتشتی، دین تک مذهبی

 

نکات تکمیلی:

لازم به ذکر است، نوشتارهای با موضوعات نامربوط با هر بخش و یا نوشتارهایی که بر پایه الگوهای ذکر شده در تارنمای مانتره تهیه نشده باشند، بر اساس دیدگاه داوران حذف خواهد شد.

 • به دلیل ایجاد تغییرات احتمالی در برگزاری مانتره، امکان کاهش تعداد پذیرفته شدگان بخش ارایه شفاهی وجود دارد.
 • لازم به ذکر است، امسال تمامی رده های بخش گاتاشناسی به گونه همایشی برگزار می گردد. نوشتارها تنها از نظر اصول و روش تحقیق و همخوان بودن عنوان و محتوا با چارچوب موضوعات مانتره توسط داوران ارزیابی اولیه شده و نوشتارهای تایید شده به همایش پایانی دعوت خواهند شد.
 • لازم به ذکر است پس از ثبت نام برای هر شرکت کننده بخش ۱۳ تا ۱۸ یک استاد راهنما انتخاب می شود که به اطلاع ایشان خواهد رسید. استاد راهنما در نحوه انتخاب موضوع و نحوه نگارش اصولی نوشتار به شرکت کنندگان یاری میرساند و شرکت کنندگان نیز می بایست طرح اولیه و اصل نوشتار خود را به تایید استاد راهنمای خود برسانند.

 

فرستادن نوشتار:

نوشتارهای فرستاده شده باید حداقل در ۷ و حداکثر در ۲۰ صفحه با توجه به الگوی پیشنهادی همایش مانتره تهیه شود. بایسته است برای هر نوشتار یک طرح اولیه ( Proposal ) و یک چکیده ارایه شود. در طرح اولیه می بایست به معرفی موضوع انتخاب شده، بیان اهمیت آن، ذکر پژوهشهایی که در این باره صورت گرفته و نتایجی که از تحقیق گرفته خواهدشد، پرداخته شود.

طرح اولیه باید در زمان مشخص شده برای کانون دانشجویان زرتشتی ارسال گردد تا محتوای موضوع توسط داوران بررسی شده و در صورت لزوم تغییراتی در آن اعمال گردد.

چکیده نوشتار نیز باید به همراه اصل نوشتار برای کانون دانشجویان زرتشتی ارسال شود.

نوشتارها می بایست به شکل فایل PDF و DOC/DOCX و همراه با نام نویسنده گان فرستاده شوند.  برای یکسان شدن ظاهر نوشتارها، بایسته است تا همه نوشتارها بر پایه الگوی تهیه نوشتار موجود در تارنمای همایش مانتره آماده شوند.

در نوشتارهای گروهی تنها دو تن از نویسندگان به همایش پایانی فراخوانده میشوند. همچنین افراد برای شرکت در این رده علاوه بر ثبت نام به صورت گروه، هر کدام باید به صورت جداگانه نیز ثبت نام کنند. برای آگاهی بیشتر از قوانین این بخش به تارنمای همایش مانتره مراجعه فرمایید.

نامنویسی و فرستادن نوشتار به گونه الکترونیکی خواهد بود که از طریق سایت www.manthra.kdz.ir امکانپذیر میباشد.

شرکت کنندگان میبایست تا تاریخ ۰۸ / ۰۲ / ۱۳۹۶ طرح اولیه خود را ارسال کنندو ارسال آن نشان دهندهی نام نویسی در این دوره همایش مانتره میباشد.

لازم به ذکر است کلیه شرکت کنندگان میبایست تا تاریخ ۳۱ / ۰۳ / ۱۳۹۶ اصل نوشتار خود را به شکل فایل PDF و DOC/DOCX از طریق تارنمای همایش مانتره ارسال نمایند.

گفتنی است که آخرین مقاله دریافتی از سوی شرکت کنندگان، به عنوان مقاله اصلی برای داوران ارسال خواهد شد.

ارایه نوشتارها در زمان مشخص انجام میگیرند و در پایان ارایه زمانی برای پرسش و پاسخ و گفت وگو پیرامون نوشتار بین ارایه کننده، کارشناسان و حاضرین در نظر گرفته میشود. به این ترتیب از کلیه دوستداران و صاحبنظران تقاضا میشود تا با حضور خود، ما را در بالاتر بردن سطح کیفی بزرگترین همایش اوستاخوانی و گاتاشناسی این مرز و بوم یاری دهند.

یادآوری میشود که این پیش فراخوان تنها برای آگاهی همکیشان است. خواهشمندیم برای نامنویسی، دریافت آموزشنامه های گاتاشناسی و ترجمه و دریافت نوشتار ترجمه به تارنمای بیست و چهارمین همایش مانترهwww.manthra.kdz.irمراجعه فرمایید.

شرکت کنندگان میتوانند برای اطلاعات بیشتر از ساعت ۱۷ الی ۲۱ در روزهای ثبتنام با شمار ه های کانون دانشجویان زرتشتی ۶۶۷۴۴۶۷۰ – ۰۲۱ و ۶۶۷۰۶۴۱۹ – ۰۲۱ تماس بگیرند.

مطالب مرتبط با برچسب

تغییر و تحول در بخش اوستاخوانی مانتره
کانون دانشجویان زرتشتی فراخوان بخش اوستاخوانی بیست و چهارمین همایش اوستاخوانی و گاتاشناسی مانتره را منتشر نمود.
تغییر و تحول در بخش اوستاخوانی مانتره
فراخوان بخش گاتاشناسی بیست و چهارمین همایش اوستاخوانی و گاتاشناسی مانتره منتشر شد.
تغییر و تحول در بخش اوستاخوانی مانتره
کانون دانشجویان زرتشتی از دریافت 73 طرح اولیه مقاله برای شرکت در بخش گاتاشناسی مانتره 24 خبر داد.
تغییر و تحول در بخش اوستاخوانی مانتره
زمان نام نویسی و ارسال طرح اولیه بخش گاتاشناسی مانتره 24 تمدید شد.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

 • آخرین خبرها