چهارشنبه, ۲۶ مهر ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، انتخابات انجمن اولیا و مربیان دبستان دخترانه مارکار برگزار شد در 5 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن موبدان تهران, انجمن ها, دینی  »   اوستای تحویل سال نو به همراه فایل صوتی
638 بازدید
۳۰ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۹:۲۱
اوستای تحویل سال نو به همراه فایل صوتی

اوستای تحویل سال نو به همراه فایل صوتی

ساعاتی دیگر در لحظات آغازین سال جدید، خواندن اوستای تحویل سال نو در کنار خوان نوروزی را فراموش نکنید.

در ادامه مطلب متن نماز تحویل سال نو را می توانید بخوانید همچنین فایل صوتی این نماز با صدای موبد مهربان فیروزگری که توسط انجمن موبدان تهران تهیه شده است را می توانید بشنوید:

اوستای تحویل سال:

به نام اهورامزدا
اشویی خوشبختی است و خوشبختی از آن کسی است که خواهان خوشبختی دیگران باشد.
(قسمتهایی از هفتن یشت)
ایتا. آت. یَِزَه مَیْدِه. اَهورِمْ. مَزدامْ. یِه. گامْچا. اَشِمْچا. دات. اَپَسْچا. اُرْوَراوْسْچا. وَنْگْهواشِ. رَئُوچاوْسْچا. دات. بومیْمچا. ویسْپاچا. وُهو...دَیتی. کَنامْچا. ایدْیونام. هْیَتْ. اُرونو. یَزَه مَیْدِه... اَشااُنامْ. آئَتْ. اُرونو. یَزَه مَیْدِه. کودُ. زاتَنامْچیت. نَرامْچا. نااِئری نامْچا. یَئِه شامْ. وَهِه هیش. دَائِناوْ. وَهنَینْتی. وا. وِنْگْهِن. وا. وَاونَرِه. وا...
آت. ایتا. یَزَه مَیْدِه. وَنْگْهوشْچا. ایت. وَنْگْهومیشْچا. ایت. سْپِنْتِ نْگْ. اَمِشهِ نْگْ. یَوَاِجِْیو. یَوَاِسْوو. یوئی. وَنْگْهِه اُش. آ. مَنَنْگْهو. شْیِِنْیتی. یاوْسْچا. اوُایتی...
تو را ای اهورامزدا می پرستم، که قانون اشا را بنیاد نهادی، آبها و گیاهان و روشنایی را آفریدی، کل جهان و همه نعمتها را نیک آفریدی- می ستاییم روان یلان و پهلوانان و مردان و زنان نیک اندیشی که با وجدان نیک بر ضد بدی ها بی می خیزند- می ستاییم مردان و زنان نیک اندیش و جاودانه را که همواره با منش پاک زندگی می کنند و دائم سودرسان می باشند.
(باشندگان سر سفره دست در دست هم)
اَتَه جَمْیادَیَته آفْرینامی (همان شود که آرزو کردیم). اَغْنی اَشوبیم(بشود که از اشون ها باشیم). هَمازوربیم. هَمازور کِرفِه کاران بیم. دور از وَنا و وَناکاران بیم. هَم کرفه بسته کشتیان و نیکان و وهان هفت کشور زمین بیم. دیرزیویم. درست زیویم. شادزیویم. تازیویم به کامه زیویم. گیتی مان باد به کامه تن. مینومان باد به کامه روان. همازوربیم. همازور همااشوبیم. اشم وهو(تا سر)

برای شنیدن فایل صوتی نماز تحویل سال نو با صدای موبد مهربان فیروزگری اینجا را کلیک کنید
تاریخ نخستین انتشار : سی ام اسفندماه ۱۳۸۷

 

 

 

مطالب مرتبط با برچسب

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها