پنجشنبه, ۲۷ مهر ۱۳۹۶
»   فرهنگی  »   امان از این لذت دو روز مانده به عید !!
444 بازدید
۲۸ اسفند ۱۳۹۵ , ساعت ۲۳:۵۲
امان از این لذت دو روز مانده به عید !!

امان از این لذت دو روز مانده به عید !!

خوب گوش بده. صدای پایش را می شنوی ؟ دارد کم کم میاید. طبق وعده هر سال … خوب بو بکش. حس می کنی؟ بوی دوست داشتنی اش را می شود استشمام کرد، حتی ازهمین الان.

لحظه شماری می کنی برای میهمان عزیزهرساله ات، میهمانی که وجودش به تو آرامش می دهد.

میهمانی که جان می بخشد به روح ، امید می دهد به دل. میهمانی که نامش نوروز است و تحفه اش آغاز بهار.

صدای پای آمدن سال جدید همیشه هیجان انگیزاست وعلی رغم تکرار هر ساله هیچ گاه تکراری نمی شود.

البته لحظه شماری برای آن هم که دیگر نگو و نپرس.

*یک عادت

راستی  دوباره  تقویم سال جدید را قبل از آمدنش تورق زده ای ، تعطیلات سال های بعد را دیدی تا بفهمی ، امسال چه قدر را وقت بیشتری برای خودت داری؟

چه کیفی دارد به بهانه خانه تکانی ،غبار فراموشی از روی چمدان خاطراتت بزدایی و به عالم گذشته بروی با وسایلی کهنه که میدانی هیچ گاه به کارنمیایداما عشق بازی کنی و بعدهم  بگویی :”یادش بخیر!”

همیشه چند روز مانده به عید ،هول و ولایی به دلت میافتد هیجان داری. فکر می کنی این یکی فرق می کند با بقیه سال های نو ، با بقیه عیدهایی که به اندازه تعداد تولدهایت تکرار شده اند با بقیه قول هایی که به خودت دادی و   … خدا کند که به آن عمل هم کرده باشی ..

هرچه باشد این دوسه روز مانده به نوروز ، مثل بستنی در هوای گرم، مثل زیلو انداختن در طبیعت سبز، مثل خنده یک کودک روی تاب و چرخ و فلک ، مثل آن دختر زیبای رویایی ، مثل آن شاهزاده سوار بر اسب ، مثل همه آرزوهای قشنگ ، دلچسب است و جلا می دهدت. قدراین دوسه روزمانده به عید را بدانید…دیگر تا تحویل سال چیزی نمانده !

برساد- امید کاجیان

مطالب مرتبط با برچسب

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها