گزارش پنجاه و سومین نشست هفتگی انجمن زرتشتیان تهران

انجمن زرتشتیان تهران

چاپ

پنجاه و سومین نشست هفتگی انجمن زرتشتیان تهران، دوشنبه ۱۳ دیماه ساعت ۱۸:۳۰ پسین در محل سالن اجتماعات انجمن و با حضور اکثریت اعضاء هیئت مدیره و بازرسان و شرکت جمعی از همکیشان علاقمندان با سرایش گاتها و خواندن متن صورت جلسه قبل آغاز شد.

کمیسیون مالی نخستین کمیسیون ارائه دهنده مصوبات بود و کلیهء مصوبات آن نیز تایید شد:

 • بخشی از هزینه‌ی مربوط به هفته‌ی نیروی انتظامی به مبلغ پنج میلیون ریال.
 • تمدید دامین و هاست سایت انجمن زرتشتیان تهران و خرید حدود هجده هزار پیامک به مبلغ چهار میلیون و چهارصد و هفتاد هزار ریال.
 • بابت صورت‌هزینه کف‌سازی و ایزوگام اوسون به مبلغ شصت و پنج میلیون و نهصد و بیست هزار ریال.
 • هزینه‌ی نصب و سرویس کولر و آب‌گرم‌کن و جابه‌جایی تخت‌خواب‌ها به مبلغ دوازده میلیون و دویست و هفده هزار ریال.
 • تعمیر آب‌گرم‌کن پذیرشگاه و یخچال خوابگاه پسران به مبلغ دو میلیون و یکصد هزار ریال.
 • بابت هزینه‌ی متفرقه‌ی دفتر فنی انجمن به مبلغ پنج میلیون و هشتصد و پنجاه و سه هزار ریال.
 • صورت‌هزینه خرید اقلام مورد نیاز درمانگاه یگانگی در دوفقره فاکتور به مبلغ بیست و پنج میلیون و  هفتصد و بیست و دو هزار و  پانصد ریال.
 • حق‌الزحمه‌ی آذرماه نود و پنج خورشیدی سرپرست خوابگاه دختران تهران به مبلغ چهار میلیون ریال
 • کارکرد راهنمای گردشگری آدریان تهران در آذرماه به مبلغ هشت میلیون و ششصد و بیست و یک هزار و  دویست و پنجاه ریال.
 • پرداخت خسارت وارده به یک دستگاه خودروی پژو به مبلغ شصت میلیون ریال.
 • بابت خرید لرک مراسم سالگرد درگذشت بابک خراشه مبلغ دوازده  میلیون و  هفتصد و بیست هزار ریال.

گزارش: نتیجهء شمارش صندوق‌های موجود در نیایشگاه‌های زرتشتی در  نهم دی‌ماه  نود و پنج:

صندوق آدریان تهران:  سی میلیون و  چهارصد و ده هزار و  پانصد ریال و  یکصد روپیه و دو عدد سکه طرح زرتشت.

صندوق بیماران:  بیست میلیون و  پانصد و هفتاد هزار ریال،  صد و بیست دلار آمریکا،  پانصد روپیه هند و یک سکه طرح زرتشت.

صندوق نیازمندان:  بیست و سه میلیون و هزار و پانصدریال، صد و چهل دلار آمریکا،  بیست دلار کانادا و یک سکه طرح زرتشت.

صندوق شاه‌ورهرام‌ایزد:  هفتاد و پنج  میلیون و  دویست و هشتاد و هشت هزار ریال.

صندوق نیازمندان:  چهل و چهار میلیون و نهصد و هفتاد هزار ریال.

صندوق بیماران:  هفتاد و هشت میلیون و  ششصد و پنجاه و سه هزار و  پانصد ریال و  ده یورو.

همچنین صندوق دهشمندان در روز درگذشت اشوزرتشت در آرامگاه قصرفیروزه به مبلغ سه میلیون و چهارصد و سی و شش هزار و  یکصدریال.

کمیسیون موقوفات: با توجه به اینکه موارد مطرح شده در خصوص پرونده های وکلای انجمن(آقایان وجدان ایرانی) بود، بنابراین این موارد به دلیل آیین نامه داخلی انجمن زرتشتیان در مطالب و گزارش انجمن در سایت مطرح نمی شود.

 

 

کمیسیون خدمات:

 • افزایش دستمزد پاکشوی خانم برای هر درگذشته به دو میلیون ریال و برای پاکشوی آقا به یک میلیون و پانصد هزار ریال از اول دی‌ماه نود و پنج.
 • تخلیه و فروش اجناس اسقاطی موجود در مارکار تهران‌پارس( صورت برداری شده در تاریخ بیست و چهارم تیرماه  امسال) با حضور رییس دبیرخانه و مسوول مارکار و هموندان کمیتهء معاملات تا پایان دیماه.
 • فروش اجناس از رده خارج موجود در خوابگاه پسران تهران(لیست برداری شده از سوی کمیسیون خدمات) با  حضور رییس دبیرخانه‌، نماینده‌دانشجویان، مسوول خوابگاه و یکی از بازرسان انجمن تا پانزدهم بهمن ماه سال جاری.

کلیهء مصوبات کمیسیون خدمات به تایید هموندان رسید.

کمیسیون دینی فرهنگی آموزشی و ورزشی:

۱- پرداخت کارکرد منشی خانه‌ی فرهنگ و هنر زرتشتیان در آذرماه نود و پنج به مدت هفتاد و سه ساعت برابر با چهار میلیون و پانصد هزار ریال.

۲-پرداخت یک میلیون ریال بابت نظافت آذرماه نود و پنج خانه‌ فرهنگ و هنر در دونوبت بنا بر موصوبات پیشین انجمن.

۳-با توجه به عدم پاسخگویی درخصوص موجود بودن نامه‌ا‌ی مبنی بر عدم انجام کار قبل از اعلام نظر انجمن، پرداخت هزینه‌ رنگ‌آمیزی فضای ورودی کلاس پایه‌ی هفتم، حیاط آموزشگاه و سرویس آب‌سردکن مدرسه‌ی رستم آبادیان به مبلغ بیست و هشت میلیون و  هشتصدریال از نظر این کمیسیون بلامانع است.

این کمیسیون اعلام کرد در صورتی که چنین نامه ای از طرف کمیسیون مالی یافت شد، این کمیسیون می تواند این مصوبه را لغو نماید در غیر اینصورت پرداخت کلیهء هزینه های سایر مدارس ششگانهء زرتشتی که پیش از این، بنا به فرض وجود این نامه به تصویب نرسیده و پرداخت نشده اند نیز، مجدداً در کمیسیون فرهنگی آموزشی و در جلسه انجمن طرح خواهند شد.

گزارش: – پیرو  درخواست سرایدار آدریان بزرگ روز سه‌شنبه هفتم دی‌ماه بازدیدی با حضور مسئول فنی ساختمان از آدریان بزرگ انجام شد و مشکلات آدریان بزرگ بررسی و به کمیسیون ساختمان جهت برآورد هزینه ها فرستاده شد.»

-نمونه‌ پرسش‌نامه‌ مهدکودک پرورش پس از بررسی در کمیسیون و انجام پاره ای اصلاحات جهت نظرسنجی تهیه شده است که به مهدکودک فرستاده می‌شود.

-نامه‌ درخواست خانه‌ فرهنگ و هنر مبنی بر جابه‌جایی کیوسک روزنامه‌فروشی روبه‌روی  این محل  جهت نهایی شدن و ارسال به شهرداری منطقه، در اختیار دبیرخانه انجمن قرار داده شد.

– انجام بازی دوستانه‌(بازی برگشت) تیم فوتبال آرمان تفت‌وتوابع در رده‌ نونهالان، نوجوانان به سرپرستی فرشاد فرهی‌فر با تیم مدرسهء فوتبال تخت جمشید به سرپرستی کیومرث دهقانپور، بر اساس آیین‌نامه‌ ورزشی آدریان بزرگ و با تعهد رعایت موازین( نبود تماشاگر و خبرنگار) در بهمن‌ماه نود و پنج  در دو آدینه‌ از این ماه در صورت خالی بودن زمین فوتبال آدریان بزرگ.

– با توجه به عدم تصویب پرداخت کمک مالی برای برگزاری جام وهمن یانشوران مانتره توسط انجمن زرتشتیان تهران، کمیسیون فرهنگی گزارشی از طرف انجمن یانشوران مانتره را دریافت و اراذه می دهد که اعلام هزینه های سال گذشته این جام و ریز مخارج که شامل هزینه های کلی جام و هزینه های ویژه تیم ها و هزینهء برگزار کنندگان است بدین صورت که در سال گذشته هزینهء کل جام به مبلغ صد و چهار میلیون و چهارصد و چهل و چهار هزار و سیصد و چهل ریال بوده که شامل هزینهء کلی جام به مبلغ چهل و شش میلیون و صد و هشت هزار و پانصد و چهل ریال شامل افتتاحیه، اختتامیه، فیلمبرداری و …، هزینهء خالص تیم ها به مبلغ سی و پنج میلیون و صد و هشتاد و دو هزار و هشتصد ریال و هزینهء برگزار  کننده ها به مبلغ بیست و سه میلیون و صد و پنجاه و سه هزار ریال با گزارش ریز هزینه ها اعلام شده است. در سال گذشته سیزده تیم والیبال شرکت کرده اند که شش تیم از تهران شرکت کرده بودند سه تیم از خانم ها و سه تیم از آقایان بوده اند. طبق برآورد سال گذشته، سرآنه هر تیم برای شرکت در مسابقات جام وهمن برابر با شش میلیون و دویست و پنجاه و سه هزار و صد و هشتاد ریال بوده که با توجه به شش تیم شرکت کننده تهرانی، سهم هزینهء تیم های تهرانی در مسابقات جام وهمن معادل سی و هفت میلیون و پانصد و نوزده هزار و هشتاد ریال شده که انجمن در سال گذشته بیست میلیون ریال مصوبه پرداخت گرفت و هفده میلیون ریال از این هزینه ها بر دوش انجمن یانشوران قرار گرفت ولی متاسفانه امسال هیچ سهمی از این مبلغ را انجمن زرتشتیان تقبل نکرد.

در ادامه ریاست انجمن زرتشتیان ضمن اظهار تاسف از عدم تصویب دو مرحله ای کمک مالی برای جام وهمن از سوی اعضا هیئت مدیره، اعلام کرد که برای  حمایت از جوانان و ورزشکاران و دوستداران انجمن یانشوران مانتره، شخصاً مبلغ مصوب نشدهء کمیسیون در هیئت مدیره را به این انجمن پرداخت خواهد کرد.

کمیسیون روابط عمومی و اجتماعی:

با نامه انجمن زرتشتیان نرسی آباد برای سکونت رایگان یک سرباز همکیش برای استقرار بیست و چهار ماهه دورهء سربازی در پذیرشگاه پارسایی بصورت یکسره موافقت نکرده است.  کمیسیون با  پنجاه درصد تخفیف و بصورت پانزده روزه و غیریکسره( با یک وقفه) از مکان پذیرشگاه استفاده کند. با توجه به شناخت مددکاری از خانواده و مشکلات ایشان، پیشنهاد شد نامبرده در خوابگاه پسران با پرداخت مبلغ این مکان، سکونت پیدا کند. مقرر شد این پیشنهاد هفته بعد جهت رای گیری طرح شود.

کمیسیون ساختمان:

 • هزینه‌ی نصب دو عدد بخاری در خوابگاه دختران زرتشتی تهران به مبلغ یک میلیون و هشتاد و پنج هزار ریال. (بخاری‌ها از سوی خیراندیش داده شده است.)
 • خرید و نصب آب‌گرم‌کن گازی زمینی برای آشپزخانه‌ آدریان تهران به مبلغ نه میلیون ریال.
 • هزینه‌ جمع‌آوری شیشه‌های شکسته و کانال کولر در خانه‌ی فرهنگ و هنر به مبلغ یک میلیون و پانصد هزار ریال.
 • هزینه‌ تعمیر شیروانی اتاق کامپیوتر مدرسه‌ فیروزبهرام به مبلغ سه میلیون ریال.
 • متمم پنج میلیون ریالی برای اتمام کار نصب و تجهیز کولر اتاق موبدان در آدریان تهران، با توجه به مصوبهء قبلی کمیسیون فرهنگی بنا بر پیشنهاد و تخمین کمیسیون ساختمان مبنی بر نصب کولر ۳۵۰۰ موجود در انجمن به سقف مبلغ هفت میلیون و پانصد هزار ریال. کلیهء مصوبات این کمیسیون به تصویب رسید.

گزارش: – در خصوص اتمام مراحل بازسازی ساختمان فرامرزی در خیابان باباطاهر بجز اتمام اقدامات ایمنی مربوط به شیشه‌ها، که پس انجام آن، گزارش پایان کار اعلام می‌شود.

پای صحبت همکیشان و بازرسان:

بزرگ‌مهر پرخیده در نقد تخریب ساختمان خرمن گیو و اینکه برای جلوگیری از ضررهای مالی زیاد انجمن دست به این کار زده سخن گفت.  او انتقادپذیری و عذرخواهی در برابر اشتباهات را از ویژگی های گردش ۴۳ انجمن دانست.

سهراب جمشیدیان درباره‌ی پیشنهاد نصب لامپ  ال ای دی در تالار خسروی، دلایلی را از جمله رو به فراموشی رفتن این نورپردازی ها و امکان آسیب به کف سالن در صورت کندن و نصب این لامپ ها  و ضرر مالی برای انجمن، برای نامناسب دانستن این پیشنهاد عنوان کرد.

بهروز جمشیدیان نیز در تایید صحبت های سهراب جمشیدیان در خصوص استفاده از لامپ  ال ای دی افزود که نصب و به کار بردن آن دارای هزینه است و در هیچ تالاری از دکوراسیون ثابت استفاده نمی‌کنند.

افشین نمیرانیان  از ریاست انجمن خواست تا در زمان مقتضی پیشنهاد جابه‌جایی اعضاء کمیسیون‌ها و هیئت امنای موقوفه‌ رستم گیو را مطرح نماید.

مهران هرمزدیاران بازرس انجمن خواست تا اعضاء کمیسیون ها نکات مهم گزارش بازرسان را در نشست  انجمن مورد بررسی قرار دهند. افشین نمیرانیان گفت خزانه‌دار این گزارش را برای  همه اعضاء فرستاده است.

با توجه به حضور وکلای انجمن آقایان وجدان ایرانی برای ارائه توضیحات و گزارش کارها، جلسه در ساعت ۲۱ غیرعلنی اعلام شد.