سه شنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۶
»   انجمن ها, کانون دانشجویان زرتشتی  »   زمان نام نویسی تور مهرایزد کانون دانشجویان زرتشتی اعلام شد
667 بازدید
۲۰ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۶:۴۰
زمان نام نویسی تور مهرایزد کانون دانشجویان زرتشتی اعلام شد

زمان نام نویسی تور مهرایزد کانون دانشجویان زرتشتی اعلام شد

روزهای ۲۸ تا ۳۰ دی ماه زمان نام نویسی تور مهر ایزد کانون دانشجویان زرتشتی است. این تور با هدف شرکت در آیینهای جشن مهرگان در گاهشمار قدیمی زرتشتیان در استان یزد برگزار می شود.

۱۲ بهمن ماه به عنوان تاریخ رفت و ۱۵ بهمن نیز به عنوان تاریج بازگشت اعلام شده است. علاقه مندان می توانند برای آگاهی بیشتر از ساعت ۱۷ تا ۲۱  با کانون دانشجویان زرتشتی تماس بگیرند.

گفتنی است جشن مهرایزد همان جشن مهرگان است که بر اساس گاهشمار قدیم زرتشتیان برگزار می شود، در استان یزد همچنان روستاهایی همچون زین آباد، مبارکه و چم جشن مهرایزد را به صورت سنتی برگزار می کنند.

تور مهر ایزد

مطالب مرتبط با برچسب

تور مهرایزد کانون دانشجویان زرتشتی
کانون دانشجویان زرتشتی همزمان با جشن مهرگان در گاهشماری باستانی زرتشتی، تور مهرایزد را برگزار می کند. این تور در ماه بهمن و به مقصد استان یزد برگزار می شود و آگاهی های بیشتر به زودی از سوی کانون دانشجویان زرتشتی اعلام می شود.

3 دیدگاه برای زمان نام نویسی تور مهرایزد کانون دانشجویان زرتشتی اعلام شد

 1. ,همکیش
  -13

  بسیار کاره اشتباهی است متاسفم برای این بیفکری 
  تمام سنتها کم کم از بین میرود با این کار
  کاش کمی مشورت میکردن 
  اهالی روستا از ماندن و در باز کردن اینهمه افراد فرار میکنن 
  رسم و رسومات را کمی برای اهالی ان روستا بگذاریم

 2. همکیش
  +3

  من خودم اهل این روستا هستم و این کار بسیار خوب است چون باعث میشود آنهایی که از این مراسم اطلاعی ندارند آشنا بشوند؛این کار باعث گسترش سنتها میشود!!آفرین به جوانان همکیشم با این فکر زیبایشان

 3. هموند كانون دانشجويان
  +1

  عرض ادب خدمت همکیشان عزیز؛ از آنجایى که این برنامه تنها جهت آشنایى دیگر همکیشانمان با این سنت نیک و ارزشمند است و هدف ما نیز تنها حفظ و ماندگارى این رسوم و سنت ها و گردهمایى و شادى دوچندان هم کیشانمان است، براى نخستین بار تصمیم بر شکل گیرى برنامه اى با نام تور مهرایزد گرفته ایم.
  خوشبختاته طى صحبت هایى که با جمعى از اهالى خون گرم زین آباد و چند تن از عزیزان روستاى چم داشته ایم، این بزرگواران با حضور دیگر همکیشان در این برنامه استقبال و موافقت کرده اند و همانطور که در پوستر مشاهده میشود، ظرفیت ثبت نام محدود است و تنها پذیراى ٣٠تن از همکیشان هستیم تا موجب نارضایتى اهالى روستا هم نشویم.
  از این رو ١٣بهمن را در روستاى زین آباد و ١۴ ام را در روستاى چم در گشت مهرایزد کنار یکدیگر خواهیم بود و سعى داریم به شکوه و نیکى این رسم بیفزاییم.
  علاوه بر گشت، بازدید و برنامه هاى دیگرى نیز براى هم سفرهایمان درنظر گرفته ایم تا طى سفر به یزد(که به قصد آشنایى با جشن مهرایزد است) از جاهاى دیگر یزد نیز دیدن بکنیم که در خبر هاى آتى به جزییات دیگر برنامه اشاره خواهیم کرد.
  باشد که تلاش خالصانه هموندان کانون دانشجویان زرتشتى مورد قبول هم کیشان قرار گیرد و در صورت امکان اگر برنامه مورد تایید عام بود، سالهاى آینده نیز بطور شایسته ترى برگزار گردد.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

 • آخرین خبرها