پنجشنبه, ۰۲ آذر ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، شاهنامه خوانی موبدیار پریا ماوندی در کنگره بین المللی موسسه محک در 5 ساعت قبل منتشر شده است .
»   انجمن زرتشتیان تهران, انجمن ها  »   انجمن زرتشتیان تهران به کمک مالی برای برگزاری جام ورزشی وهمن رای نداد
722 بازدید
۳ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۹:۳۰
انجمن زرتشتیان تهران به کمک مالی برای برگزاری جام ورزشی وهمن رای نداد

انجمن زرتشتیان تهران به کمک مالی برای برگزاری جام ورزشی وهمن رای نداد

پنجاه و یکمین نشست هفتگی انجمن زرتشتیان تهران، دوشنبه ۲۹ آذرماه ساعت ۱۸:۳۰ پسین در محل سالن اجتماعات انجمن و با حضور اکثریت اعضاء هیئت مدیره و بازرسان و شرکت جمعی از همکیشان علاقمندان با سرایش گاتها و خواندن متن صورت جلسه قبل آغاز شد.

در پی دو جلسه پیاپی غیبت دبیر انجمن زرتشتیان در جلسه، این بار هم، یکی دیگر از هموندان انجمن وظیفه دبیری جلسه را بر عهده داشت.

کمیسیون موقوفات نخستین کمیسیون ارائه دهنده مصوبات بود و کلیهء مصوبات آن نیز تایید شد:

 • اجاره یک واحد از ساختمان خسروان واقع در ستارخان با ودیعه پنجاه میلیون ریال و اجاره ماهیانه ۴ میلیون ریال از اول دیماه ۹۵ به مدت یکسال.

۲-پرداخت مبلغ شصت میلیون ریال بابت خسارت وارد به وسیلهء نقلیهء پژو ۴۰۵ ناشی از افتادن سنگ نمای یکی از ساختمان های مسکونی پس از اعلام بررسی کارشناس راهنمایی رانندگی.

کورش ساسانی؛ ریاست کمیسیون موقوفات، گزارشی از بازدیدهای خود از چند واحد مسکونی از جمله خانه فریدونیان را ارائه کرد و وضع این ساختمان را بسیار اسفناک و دارای خطر جانی برای ساکنین  اعلام کرد. بهمن تیمساری؛ ریاست کمیسیون ساختمان، توضیح داد که خانهء فریدونیان با وجود سن زیاد، اسکلت محکمی دارد و خطرات جانی افراد را تهدید نمی کند و مشکلات در حد گرفتگی چاه و مشکلات لوله کشی است و از بازدیدکنندگان خواست که از این پس با ارائه گزارش دقیق، بی دلیل شبهه ای در ذهن دیگران ایجاد نکنند و گزارش های ساختمانی را  پیش از طرح در هیئت مدیره در اختیار کمیسیون ساختمان قرار دهند.

کمیسیون مالی:

 • هزینهء خرید لرک جهت مراسم درگذشت اشوزرتشت و گهنبار چهرهء میدیاریم گاه به مبلغ شش میلیون و سیصد و هفتاد یک هزار ریال.
 • صورت هزینهء تنخواه دبیرخانه شامل خرید ملزومات و هزینهء ایاب و ذهاب شهریور و مهر و آبان ماه به مبلغ سه میلیون و صد و چهل و یک هزار ریال.
 • صورت هزینهء مهرماه مهدکودک پرورش شامل هزینهء صبحانه و ناهار و کلاس موسیقی و سرویس کودکان به شاه ورهرام ایزد جمعا به مبلغ هفده میلیون و دویست و هفتاد هزار و نهصد و شصت ریال مطابق مصوبهء ۲۲ آذر ماه کمیسیون فرهنگی.
 • نوبتکاری موبدان نگهبان آتش در آدریان تهران در آبان ماه به مبلغ ۹ میلیون و چهارصد و پنجاه هزار ریال مطابق مصوبه ۲۲ آذرماه کمیسیون فرهنگی.
 • حق الزحمه آبان ماه منشی خانه فرهنگ و هنر به مبلغ ۴ میلیون ششصد و بیست میلیون ریال برابر ۸۴ ساعت مطابق مصوبه ۲۲ آذرماه کمیسیون فرهنگی.
 • صورت هزینهء نظافت آبان ماه خانهء فرهنگ و هنر به مبلغ یک میلیون ریال مطابق مصوبه ۲۲ آذرماه کمیسیون فرهنگی.
 • رفع عیب دوربین مداربسته آدریان تهران توسط شرکت آراد ایمن ایساتیس مطابق مصوبهء ۱۵ آذرماه کمیسیون فرهنگی به مبلغ یک میلیون و ششصد و سی و پنج هزار ریال.
 • صورت هزینهء اقدامات اداری مربوط به خانهء خرمن گیو شامل سیزده قلم جمعا به مبلغ سی و دو میلیون و نهصد و هفتاد هزار ریال مطابق مصوبهء بیست و دوم آذرماه کمیسیون ساختمان.
 • اتمام عملیات تیغه چینی انبار حیاط سالن خسروی به مبلغ دو میلیون و پانصد و سی هزار ریال مطابق مصوبهء ۱۵ آذرماه کمیسیون ساختمان.
 • اتمام عملیات تعویض منبع دو جدارهء موتورخانهء سپهری به مبلغ بیست و شش میلیون و ششصد و ده هزار ریال مطابق مصوبهء ۱۵ آذرماه کمیسیون ساختمان.

فرهاد کاویانی دبیر کمیسیون مالی، در خصوص مصوبهء جدید یک میلیون و هفتصد هزار تومان برای خرید قند و چای و سایر ملزومات اماکن انجمن کمیسیون خدمات و وجود فاکتور خرید چای به تاریخهای قبل پرسید و مهردخت شهریاری پاسخ داد: وسایل و فاکتورها آماده است و دبیرخانه وظیفه دارد لیستی از خرید و توزیع اقلام ارائه دهد.

فرهاد کاویانی از هزینهء دستمزد نصب هشتصد هزار تومان پرسید و فرشاد فرهی فر در این خصوص گفت که چند استعلام قیمت گرفته شده و همگی بین سیصد و پنجاه تا چهارصد هزار تومان اعلام کردند که در مجموع با مورد مناسبتر موافقت شده است.

فرشاد فرهی فر در خصوص افزایش مبلغ سیزده هزار و پانصد تومان در هزینهء رفع عیب دوربین مداربسته آدریان تهران پرسید و منوچهر باستانی ریاست کمیسیون مالی گفت این اختلاف، بابت ده درصد ارزش افزوده است. در ادامه کلیهء مصوبات تایید شدند.

کمیسیون دینی فرهنگی آموزشی و ورزشی:

 • پرداخت مبلغ پانصد و شانزده هزار ریال به عنوان متمم مصوبهء یک میلیون ریالی برای تهیهء بنر و هزینهء برپایی غرفهء انجمن زرتشتیان در نمایشگاه مردم شناسی.
 • پرداخت بیست میلیون ریال کمک هزینهء برگزاری مسابقات ورزشی جام وهمن توسط انجمن یانش وران مانتره در تاریخ ۱۹ الی ۲۲ بهمن ماه مطابق روال سال های گذشته از طرف انجمن زرتشتیان تهران .

جمشید گشتاسبی؛ خزانه دار انجمن، در رابطه با سابقهء این انجمن و ارتباط آنها با انجمن پرسید. رستم خسرویانی توضیح داد که یانش وران مانتره یک انجمن مستقل است که با کمک و همیاری خیراندیشان و انجمن ها و تلاش جوانان یزدی مشغول به انجام فعالیت های مختلف است.

جمشید دارابیان پیشنهاد داد که کمیسیون مددکاری و فرهنگی یک شماره حساب اعلام کنند تا خیراندیشان کمک های نقدی خود را برای اجرای این برنامه ها به این حساب های انجمن بریزند تا در اختیار انجمن هایی از این دست قرار گیرند.

فرشادفرهی فر  با طرح پیشنهادی مبنی بر اینکه این جام های ورزشی بیشتر  دغدغهء تعداد شرکت کننده از تهران را دارند، از کمیسیون فرهنگی خواست تا این دو میلیون تومان را به عنوان سوبسید در حمایت از شرکت تیم های ورزشی در اختیار تیم های تهرانی قرار بدهد تا  کمک به جام ها هدر نرود.

در خصوص این پیشنهادها راشین جهانگیری؛ ریاست کمیسیون فرهنگی، گفت همهء جام ها مسلما خیراندیشانی دارند و درخواست انجمن یانش وران از انجمن، کمک مالی بوده نه افزایش تعداد شرکت کننده های تهرانی در مسابقاتشان که در صورت طرح، باید جداگانه بررسی شود. دو میلیون تومان برای پوشش دادن هزینهء همه تیم های تهرانی بسیار کم است و مبالغ بیشتر در توان مالی انجمن نیست. ما مصوبه ای برای سوبسید دادن به تیم های رتبه آور تهرانی در مسابقات خارج از تهران که اسپانسر ندارند، داریم و هر ساله به آن عمل می کنیم. وی سپس از مصوبه کمیسیون مبنی بر کمک به یانش وران مانتره دفاع کرد.

فهیم فرهادی؛ بازرس انجمن، از گزارش کتبی برنامه سال گذشته پرسید و کامبیز میزانیان عضو این کمیسیون فرهنگی گفت همراه نامه درخواست گزارش عملکرد برنامه سال گذشته ارائه شده است.

فرهاد کاویانی از محل درآمد این هزینه ها پرسید و رستم خسرویانی گفت این وظیفهء کمیسیون مالی است که سرفصل بگذارد و به کمیسیون ها اعلام کند.

فرشادفرهی فر گفت چون این کمک های مالی بدون هدف است و دو میلیون تومان داده می شود تا هر کاری خواستند بکنند، در هر حالتی با پرداخت پول مستقیم  به این جام ها مخالف است. کامبیز میزانیان  توضیح داد که طبق گزارشات در سال قبل تیم های تهرانی نیمی از تیم های شرکت کننده در این مسابقات بوده اند ولی اگر تیمی از تهران برای شرکت در مسابقات و هزینه هایش مشکل دارد می تواند نامه درخواست بنویسد تا کمک مالی دریافت کند.

این مصوبه در نهایت با اختلاف یک رای، تنها مصوبه ای بود که در این جلسهء انجمن به تصویب نرسید و انجمن زرتشتیان تهران تصمیم گرفت به برگزاری جام وهمن کمک مالی نکند.

 • پرداخت هزینه های جشن پایان دورهء مهدکودک پرورش در تابستان ۹۵ شامل یک میلیون و پانصد هزار ریال هزینهء موسیقی، هشتصد هزار ریال گریم کودکان و هزینهء صدابرداری دو میلیون ریال.

فرهاد کاویانی اعلام کرد این برنامه ها آیا واقعا اجرا شده و سرفصل هزینه آنها از کجاست؟

جمشید گشتاسبی در توضیح این موضوع گفت این برنامه پایان سال مهدکودک باید اجرا میشده و هزینهء آن را باید انجمن می داده است و این سوال وارد نیست.

در ادامه راشین جهانگیری از سرنوشت اطلاعاتی که به عنوان صورت هزینه های پیش بینی شده سال گذشته از کمیسیون ها خواسته شد، پرسید که چرا با وجود این همه نگرانی در سرفصل هزینه ها، نتایجی از آن پیشنهادها و پیش بینی کمیسیونها  که بصورت جداول هزینه های احتمالی آماده شده و  توسط هیئت ریئسه و آقای نمیرانیان سال گذشته دریافت شد، ارائه نمی شود؟

افشین نمیرانیان ضمن سپاس از کمیسیون فرهنگی که سال گذشته این اطلاعات را داده، گفت برخی از کمیسیون ها اقدام به ارائه چنین جداولی نکرده اند ضمن اینکه ارائه اطلاعات از طرف کمیسیون ها دلیل بر قبول و اجرایی شدن آنها از طرف ما نیست. اصولا بودجه ای قابلیت اجرایی دارد که مقدار هزینه ها از مقدار درآمدها زیادتر نباشد و در مجموع در انجمن این اتفاق نیفتاده و در ضمن ما چیزی را مصوب نکرده بودیم. یک پیشنهاد بود و شما هم مطالب را دادید ولی تعهدی نسبت به آنها وجود ندارد.

راشین جهانگیری بی تعهدی انجمن نسبت به اعضا هیئت مدیره را منشاء بی تعهدی انجمن نسبت به افراد جامعه زرتشتی و عمل نکردن به  وعده هایی که به آنها داده، دانست و گفت انجمنی که در قبال اعضاء خودش تعهدی ندارد حتما در قبال مردم هیچ تعهدی را حس نمی کند. بعد دقایقی بحث و گفتگو، این مصوبهء به تایید هیئت مدیره رسید.

گزارش ها:- دعوت از انجمن زرتشتیان تهران و همکیشان جهت شرکت در جشن دیگان در تاریخ نهم دیماه ساعت ۶ تا ۸ پسین در خانه فرهنگ و هنر

 • نامهء مهدکودک پرورش برای برگزاری سال روانشاد آناهیتا ورجاوند در تاریخ ۲۸ دیماه و مراسم گهنبار و سال روانشاد همسر خانم آذر هرمزان در تاریخ ۲۹ بهمن ماه در مهد کودک، با خیراندیشی ایشان.
 • پیشنهاد اجرای مراسمی به مناسبت هفته وحدت و مبعث پیامبر و میلاد حضرت مسیح توسط شهرداری منطقه دوازده، در میدان مشق و با حضور و تقدیر از خانواده شهداء و اجرای برنامه های شاد با دعوت از مقامات و اعضاء انجمن زرتشتیان و انجمن موبدان و خانوادهء سه تن از شهیدان.
 • اطلاعیه: انجمن زرتشتیان جشن سده کودک و نوجوان را با حضور و اجرای مراسم توسط کودکان و نوجوانان و پذیرایی و آیین آتش افروزی در مارکار تهرانپارس پسین هشتم بهمن ماه برگزار می نماید. از همهء مهدکودک ها و مدارس و مراکز آموزشی زرتشتی دعوت می شود تا برنامه های هنری خود را تا تاریخ ۱۶ دیماه کتبا اعلام نمایند.

ریاست انجمن از  اجرای مراسم گهنبارخوانی ساعت ۴ پسین دهم دیماه در ساختمان مارکار تهرانپارس به مناسبت سی امین سال درگذشت روانشاد بابک خراشه با دهش ده میلیون تومان توسط پدر آن روانشاد برای برگزاری گهنبار و کمک به ایین درگذشت اشوزرتشت خبر داد.

پای صحبت همکیشان و بازرسان:

بزرگمهر پرخیده ترمیم موتور اعتمادسازی به انجمن را کار بسیار سختی دانست و مدیریت درست مراسم توسط کمیسیون های انجمن از جمله مراسم خیرات آیین درگذشت اشوزرتشت را مورد بحث قرار داد و خواست تا انجمن در خصوص احقاق حق یک همکیش اقدام کند.

مهردخت شهریاری نسبت به اشتباه بیان شدن عبارت ضعف مدیریت در برگزاری آیین خیرات مراسم پنجم دیماه از سوی ایشان اعتراض کرد.

آقای جمشیدی خیراندیشی که به برگزاری آیین درگذشت اشوزرتشت به انجمن کمک می کند، ابراز تاسف و ناراحتی کرد که پس از تصمیم گیری انجمن در خصوص پخت آش نذری بدون گوشت، در این چند هفته بسیار توهین شنیده. رستم خسرویانی ضمن سپاسگزاری از وی و اینکه هیچ برچسبی به وی زده نشده، ایشان را سرمنشا خیر و دهش همکیشان برای مراسم  دانست وگفت اعضا انجمن در آرامگاه پاسخگوی مردم خواهند بود.

مهران هرمزدیاران؛ بازرس انجمن، با ابراز تاسف نسبت به رویکرد اخیر هیئت مدیره انجمن در قبال روال های مثبت و سازندهء دوره های قبل و اینکه به دلیل اختلافات شخصی، این روال ها رد می شوند، این تصمیم ها را برای انجمن دارای بازتاب بدی دانست.

در حاشیهء رای نیاوردن تنها مصوبهء نشست پنجاه و یکم:

منوچهر باستانی در واکنش به پاسخ افشین نمیرانیان در خصوص بودجه بندی گفت: اولین صحبتی که در کمیسیون مالی مطرح و پیگیری شد، بودجه بندی بود و قرار بود تا ۱۵ بهمن ماه اطلاعاتی مربوط هزینه و درآمد کمیسیون ها بصورت گزارشاتی به دست هیئت رییسه برسد تا بودجه بندی ها به کمیسیون ها اعلام شود اما معلوم نیست که این وسط چه اتفاقی افتاد که بدون اطلاع و حتا بدون اعلام برکناری کمیسیون مالی، اطلاعات نزد آقای نمیرانیان قفل شد. اگر کسی مسئولیتی قبول می کند باید جواب پس بدهد.

کامبیز میزانیان گفت در خصوص بودجه ریزی این کار نه کار کمیسیون مالی به تنهایی است نه هیئت رییسه و باید مجموعه ای از این دو بخش به علاوه نمایندگانی از هر کمیسیون باشند تا بررسی ها دقیق تر انجام شود.

اردشیر اورمزدی گفت باعث تاسف است که انجمنی که شعار و پیام اولش کمک به جوانان و گسترش ورزش و جلوگیری از مشکلات پیش روی جوانان بود، امروز  با کمک به جام های ورزشی وهمن و جام جان باختگان به دلیل مسایل شخصی مخالفت می کند.

جمشید دارابیان گفت در بحران مالی اولین چیزی که از سبد خانوار حذف می شود مسایل فرهنگی است  چون انجمن دچار بحران مالی است، به کمک به جام رای منفی دادم با اینکه بر خلاف میل شخصی ام بود و با کمیسیون فرهنگی در این خصوص ابراز همدردی می کنم.

بهمن تیمساری گفت ما نسبت به جزء جزء اجزای انجمن وظیفه داریم و حتا اگر منبع درآمد نداریم باید برای هزینه ها به دنبال منبع درآمد باشیم ولی از پذیرفتن درخواست ها سر باز نزنیم.

رستم خسرویانی گفت ما ادعای می کنیم که باید ارتباطمان را با سازمان ها و ارگانها و انجمن های دیگر بیشتر کنیم اما متاسفانه امروز اینطور نشد.

جلسه در ساعت ۲۱  با حضور وکیل انجمن برای پاره ای توضیحات در خصوص مسائل کمیسیون موقوفات غیرعلنی اعلام شد.

مطالب مرتبط با برچسب

انجمن زرتشتیان تهران به کمک مالی برای برگزاری جام ورزشی وهمن رای نداد
شامگاه دوشنبه 29 ابان ماه نود و سومین نشست گردش 43 انجمن زرتشتیان تهران برگزار شد در این نشست مصوبات کمیسیون های مالی، فرهنگی، روابط عمومی، موقوفات، ساختمان و خدمات مطرح شد و دستور جلسه مجمع همگانی انجمن مشخص شد.
انجمن زرتشتیان تهران به کمک مالی برای برگزاری جام ورزشی وهمن رای نداد
روابط عمومی انجمن زرتشتیان تهران، دهشمندانی که به انجمن زرتشتیان تهران، خانه فرهنگ و هنر و کتابخانه یگانگی کمک کرده اند را به روز رسانی کرد.
انجمن زرتشتیان تهران به کمک مالی برای برگزاری جام ورزشی وهمن رای نداد
نود و دومین نشست هفتگی گردش 43 انجمن زرتشتیان تهران، شامگاه دوشنبه 22 آبان ماه برگزار شد. در این نشست کمیسیون های فرهنگی، خدمات و ساختمان مصوبه های خود را مطرح کردند و گزارشی از بیست و هشتمین گردهمایی انجمنها و نهادهای زرتشتی ارائه شد.
انجمن زرتشتیان تهران به کمک مالی برای برگزاری جام ورزشی وهمن رای نداد
کمیسیون فرهنگی انجمن زرتشتیان تهران برنامه های یکصدمین سال تاسیس آدریان تهران را اعلام کرد.

یک دیدگاه برای انجمن زرتشتیان تهران به کمک مالی برای برگزاری جام ورزشی وهمن رای نداد

 1. دوست
  +1

  درود
  جالبه که هرسال این بحث ها وجود داره برای کمک های مالی به انجمن یانش وران و کانون دانشجویان که دوتا از فعال ترین انجمن های زرتشتی هستند ولی منبع های درآمد همیشه در اختیار انجمن های تهران و….. بوده . با این وجود مدعی هستند که انها پشتیبان جوانان هستند.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

 • آخرین خبرها