یکشنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۶
آخرین خبر با عنوان ، گزارش تصویری از دیدار نیمه نهایی لیگ بسکتبال یزد در تالار ورزشی یگانگی در 6 ساعت قبل منتشر شده است .
»   نماینده زرتشتیان  »   همراهي رييس مجلس با نماينده ايرانيان زرتشتي برای ورود پیروان ادیان الهی به شورای شهر
881 بازدید
۳۰ فروردین ۱۳۹۶ , ساعت ۱۳:۴۴
همراهی رییس مجلس با نماینده ایرانیان زرتشتی برای ورود پیروان ادیان الهی به شورای شهر

همراهی رییس مجلس با نماینده ایرانیان زرتشتی برای ورود پیروان ادیان الهی به شورای شهر

به دنبال ارسال نامه نماینده ایرانیان زرتشتی به رئیس مجلس مبنی بر غیرقانونی بودن جلوگیری از ورود پیروان ادیان الهی به شوراهای شهر و روستا، دکتر علی لاریجانی به هیات نظارت بر انتخابات شورای های شهر و روستا دستور داد تا مطابق قانون اقدام نمایند.

با این دستور، تبصره ۱ ماده ۲۶ از “قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱۳۷۵” پا برجا خواهند ماند و پیروان ادیان الهی می توانند در انتخابات شوراهای شهر و روستا شرکت کنند.

پیش از این، در نامه ای به تاریخ ۲۶ فروردین ماه، شورای محترم نگهبان ورود پیروان ادیان الهی به شوراهای شهر و روستا را غیر شرعی اعلام کرده بود. به دنبال آن دکتر اسفندیار اختیاری با ارسال نامه ای برای رئیس مجلس از وی درخواست کرد که هیات نظارت بر انتخابات شوراها بر اساس قانون عمل کنند.

نماینده ایرانیان زرتشتی همچنین در نامه مذکور، ضمن اخطار قانون اساسی تاکید کرد که چگونه شورای محترم نگهبان بدون طی کردن مراحل مشخص در قانون اساسی راسا برای لغو بخشی از این قانون اقدام کرده است و از طریق ارائه لایحه یا طرح به مجلس عمل نکرده است؟ آن هم قانونی که ۲۰ سال از اجرایی شدن آن می گذرد. همچنین اجرایی شدن این نامه را مخالف عدالت و برابری تصریح شده در اصل سوم قانون اساسی دانسته بود.

بدین ترتیب دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس به هیات نظارت دستور داده تا  قانونی عمل  کند و بر این اساس نماینده زرتشتیان نیز رایزنی هایی با هیات نظارت مرکزی و روسای هیات نظارت بر انتخابات استانها انجام داده است و در نتیجه کلیه مواد “قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب ۱۳۷۵” پابرجا بوده و پیروان ادیان الهی می توانند در انتخابات شوراهای شهر و روستا شرکت کنند.

مطالب مرتبط با برچسب

همراهی رییس مجلس با نماینده ایرانیان زرتشتی برای ورود پیروان ادیان الهی به شورای شهر
دکتر اسفندیار اختیاری نماینده ایرانیان زرتشتی، با انتشار بیانیه ای از همه ایرانیان خواست تا با حضور در پای صندوق رای در انتخابات شرکت کنند و با خرد و دانش و با آزادی و اختیار راه به سوی آینده روشن را انتخاب کنند.
همراهی رییس مجلس با نماینده ایرانیان زرتشتی برای ورود پیروان ادیان الهی به شورای شهر
پس از اینکه شورای محترم نگهبان ورود پیروان ادیان الهی به شوراهای شهر و روستا را در نامه ای به تاریخ 26 فروردین ماه غیر شرعی اعلام نمود.  نماینده زرتشتیان در مجلس با ارسال نامه ای برای دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس از وی درخواست کرد از هیات نظارت انتخابات شوراها بخواهد تا بر اساس قانون عمل کند.
نماینده زرتشتیان در برنامه تلویزیونی غیر محرمانه
برنامه غیر محرمانه شامگاه آدینه هشتم بهمن ماه در حالی از شبکه دوم سیما پخش شد که دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی، مهمان این برنامه بود.
حضور دکتر اسفندیار اختیاری در برنامه تلویزیونی غیر محرمانه
دکتر اسفندیار اختیاری، نماینده ایرانیان زرتشتی در مجلس به عنوان کارشناس و عضو کمیسیون اموزش مجلس در برنامه تلویزیونی غیر محرمانه حضور یافت و در مورد دانشگاه علمی کاربردی سخن گفت.

یک دیدگاه برای همراهی رییس مجلس با نماینده ایرانیان زرتشتی برای ورود پیروان ادیان الهی به شورای شهر

  1. فرامرزپوررستمی
    +2

    آفرین به دکتر اختیاری که از یک کار غیرقانونی پیشگیری کرد. سرعت عملش در این کار ستودنی است.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


لطفا معادله امنیتی را تکمیل کنید *

  • آخرین خبرها